Come and get it!

Klasika: Alfred Hitchcock “Psycho”

įrašyta 2007-11-08 01:02 kategorijoje Kultūra, TV Shows

psycho

Holivudas – tai ne vien tik paskalos ir nuogų užpakalių nuotraukos, Holivudas – tai amžinoji klasika.

Lapkričio 1 dieną padariau sau tikrą mirusių dienos paminėjimą – žiūrėjau klasikinį Alfred Hitchcock siaubo filmą “Psycho”. Tie, kas yra susipažinę su filmografija ar yra šiaip gero kino mėgėjai, tikrai žino, kad ponas Hitchcock yra karalius. Mistika, siaubas, nežinomybė – visą tai jo kūrybos ypatumai. Nors kūrė seras Hitchcock 1920-1970 metais, jis tapo siaubo filmų kūrybos etalonu ir iki šiol net patys talentingiausi režisieriai kopijuoja jo nufilmuotas scenas. Jo filmuose vaidina tokie įžymus aktoriai kaip Cary Grant, Grace Kelly, Montgomery Clift, Marlene Dietrich, Kim Novak, Vera Miles, Anthony Perkins, James Stewart ir kiti. Taip, tikriausiai apie daugelį iš jų net nesate girdėję, bet būtent šie nuostabus aktoriai kūrė Holivudą, čia jums ne Lindsay Lohan ar Zac Effron.

Nors filmas labai senas, ir aš tikėjausi iš jo kažkokio labai akivaizdaus siaubo, bet mistika buvo labai gerai perduota žiūrovui. Aišku, nenorėjau bėgti ir įjungti šviesos, nes tai gan lengvas psichologinis filmas, po CSI trilogijos, Dexter, Bones, Nip/Tuck ir kitų nenormalių šou mano nervų sistemą labai sunku sutrikdyti. Bet klasika lieka klasika, ir nors vieną kartą gyvenime reikia jos paragauti.

Aš žadu peržiūrėti dar daugiau klasikinių filmų ir pasidalinti savo įspūdžiais su savo skaitytojais. Beje tai nėra koks bevertis laiko švaistymas – tai mano namų darbai. Skaityti knygas ir žiūrėti filmus. Stebėti kompozicijas ir komunikacijos būdus, kaip autorius perduoda istorija žiūrovams/skaitytojams.

Ponas Alfredas Hitchcock (negaliu nustoti jo vadinusi ponu, nes turiu labai didelę pagarbą) puikiai susidorojo su tipografijos paįvairinimu – jis net laiką parašė žodžiais, kas sutrikdo ir komplikuoja.

3 comments to " Klasika: Alfred Hitchcock “Psycho” "

 1. eNyu says:

  Man irgi Psycho visai patiko. Jis toks mūsų akimis žvelgiant mažumėlę juokingas, bet kita vertus, prisiminus, kada buvo susuktas, visgi sugeba nustebinti. Prataręs , kad žiūrėjai Psycho gėdos nepasidarytum net labai inteligentiškoje bendrijoje.:)

  November 8th, 2007 at 02:30

 2. kazkas says:

  maciau ir sita ir ta naujesne versija su Juliane Moore ir Vince Vaughn

  November 15th, 2007 at 15:57

 3. Holivudas - Populiarumas verčia pasaulį suktis » Vanity Fair duoklė ponui Hitchcock says:

  […] Tas pats buvo pasakyti daugeliui kitų profesijų. Aš jau bandžiau savo skaitytojus informuoti apie pono Hitchcock svarbą kino istorijai ir šiuolaikiniam […]

  February 21st, 2008 at 01:10

Jūsų nuomonė mums yra labai svarbi:

WordPress // Mental Disorder