Come and get it!

Spalis – krūties vėžio sąmoningumo mėnesis + 5 būdai sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu

įrašyta 2007-10-18 04:08 kategorijoje Būk sveikas/sveika, Info

Kadangi įvedus į Google “krūties vėžys” išmeta tik pusę milijono rezultatų, kai angliškai jų yra daugiau nei 76 milijonai, o beieškant informacijos apie spalį kaip kovos su krūties vėžiu mėnesį rezultatų išvis nėra, pajutau labai didelę atsakomybę supažindinti savo skaitytojas ir skaitytojus su šią labai paplėtusią lygą. Kadangi LT blogų pasaulį valdo daugumoj vaikinai, info vėlgi nemačiau.

Taigi, visas pasaulis šį mėnesį yra tiesiog pasinešęs ant informacijos platinimo ir pinigų rinkimo sergančių pagalbai ir naujų gydymo metodų vystymui. Čia Londone languose net rausvą apatinį trikotažą iškabino ten, kur galima įsigyti “pink ribbon” (rausvas kaspinas = kovos su krūties vėžiu simbolis) prekių.

Beje, krūties vėžiu suserga ir vyrai. Kas 8 moteris susirgs krūties vėžiu, o 70% atvejų nėra jokios šeimyninės krūties vėžio istorijos.

Taigi 5 būdai sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu:

1. Mankšta ir sportas. Net tokie lengvi pratimai ir sportinė veikla, kaip greitas ėjimas 4 valandas kas savaitę sumažina riziką susirgti krūties vėžiu. Sportas apsaugo moters organizmą nuo kiaušidės hormonų, kurie sukelia krūties vėžį.

2. Normalaus svorio palaikymas. Nutukimas yra tarp daugelio vėžių priežasčių (ir širdies lygų, ir diabeto, taigi pasitikrinkite savo KMI (Kūno Masės Indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti ar žmogaus svoris normalus ar yra antsvoris bei nutukimas. Šis indeksas apskaičiuojamas pagal formulę: KMI = Kūno masė (kg) / Ūgis (m2)), jei jis didesnis už 25 – laikas imtis dietos ir intensyvesnio sportavimo). Jei moteris, sulaukusi menopauzės, numeta 10kg, ji sumažina savo riziką susirgti krūties vėžiu. Net jei jūsų svoris yra normalus, reguliarus mankštinimasis yra būtinas ir sumažins riziką.

3. Saikingas alkoholio vartojimas. Šių metų Europos Vėžio Organizacijos susitikimo Barselonoje metu buvo paskelbti naujų tyrimų rezultatai, jog net “sveiko” raudono vyno saikingas vartojimas didina rizika susirgti krūties vėžiu. Moteris, geriančios 2 porcijas alkoholio kasdien, padidina savo riziką 10%, o geriančios net 3 porcijas – net 30%!

4. Valgyk daug skaidulos. Moteris, neturėjusios menopauzės, valgydamos 30gr skaidulos kasdien, sumažina savo riziką susirgti krūties vėžiu. Valgykite daug rupių/nesijotų miltų gaminių.

5. Raudona mėsa. Kasdieninis 1,5 raudonos mėsos porcijos (viena bet kurios mėsos porcija yra sulig jūsų plaštaka, neskaičiuojant pirštų) vartojimas dramatiškai padidina riziką susirgti krūties vėžiu. Saikingumas, kaip ir su alkoholiu, labai svarbus!

Nepamirškite kas mėnesį pačios pasitikrinti savo krūtinę, daryti tai reikia dušo metu (muiluotu kūnu pirštai geriau slysta) po mėnesinių. Štai pagalbinis video. Kasmet būtina pasidaryti mamogramą, nesvarbu kiek jums metų, nes ir dvidešimt-kažkiek merginos irgi suserga krūties vėžiu, todėl niekada ne per anksti pradėti.

Ačiū www.fitsugar.com ir www.propagandroid.deviantart.com

One comment to " Spalis – krūties vėžio sąmoningumo mėnesis + 5 būdai sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu "

  1. Holivudas - Populiarumas verčia pasaulį suktis » When shit happens Christina Applegate versija says:

    […] Panelės, nepamirškime kaip sumažinti savo šansus susirgti šia baisia lyga. […]

    August 3rd, 2008 at 19:50

Jūsų nuomonė mums yra labai svarbi:

WordPress // Mental Disorder